19. Olağan Genel Kurulu Toplantısı / 29 Mart 2018

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği’nin (TSSD) 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı Taksim Point Otel’de gerçekleştirildi. Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Başkanı Dr. Mustafa Aydın Genel Kurul Toplantısı’na katılarak toplantıya başkanlık etti.

19.Olağan Genel Kurul’da, Başkanlık Divanı’nın seçiminin ardından Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetim Kurulu Faaliyet raporu okundu. Ayrıca, yönetim ve denetleme kurullarının asıl ve yedek üye seçimleri yapılmasının yanı sıra TSSD’nin kesin hesap bütçesi ve tahmini bütçe görüşülerek Genel Kurul’da oylandı.

18. Olağan Genel Kurul Toplantısı / 3 Mart 2017

30 Mart 2017 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Florya yerleşkesinde 18. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. A Blok konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda derneğimizin faaliyetleri ile ilgili Genel Başkanımız Dr. Mustafa Aydın sunum yaptı. Toplantımızda 2017-2018 dönemi için Başkan, Başkan vekili ve iki Başkan Yardımcılar, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetleme Kurulu üyeleri belirlenmiş oldu.  Toplantıda kesin bütçe ve tahmini bütçe okundu. Yıl içinde yapılan denetleme raporu okundu ve dilek temenniler alındı ve toplantı sona erdi.

17. Olağan Genel Kurul Toplantısı / 17 Mart 2016

17 Mart 2016 tarihinde Steinberger Otel’de 17. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda derneğimizin faaliyetleri ile ilgili Genel Başkanımız Dr. Mustafa Aydın sunum yaptı. Toplantımızda 2016-2017 dönemi için Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetleme Kurulu üyeleri belirlenmiş oldu.  Toplantıda kesin bütçe ve tahmini bütçe okundu. Yıl içinde yapılan denetleme raporu okundu ve dilek temenniler alındı ve toplantı sona erdi.

16. Olağan Genel Kurul Toplantısı / 11 Mart 2015

11 Mart 2015 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Florya yerleşkesinde 16. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda derneğimizin faaliyetleri ile ilgili Genel Başkanımız Dr. Mustafa Aydın sunum yaptı.

15. Olağan Genel Kurul Toplantısı / 9 Mart 2014

9 Mart 2014 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Florya yerleşkesinde 15. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. A Blok konferans salonunda gerçekleştirilen toplantı derneğimizin faaliyetleri ile ilgili Genel Başkan Dr. Mustafa AYDIN’ın sunumu ile başladı.

TSSD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın, İAÜ Florya Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen TSSD 15. Genel Kurulu’nun açılış konuşmasında TSSD yöneticileri, üyeleri ve öğrencilere seslendi.

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği 15. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın, “21. yüzyılda bir ülkeyi işgal etmek için topla tüfekle girmeye gerek yok. O ülkeyi sigaraya bağımlı hale getirin, o ülkeyi hem sağlık yönünden, hem ekonomik yönden, hem de siyasi yönden işgal etmiş olursunuz,” dedi.

Derneğin yönetim kuruluyla bir araya geldiklerinde sık sık kendilerini sorguladıklarını anlatan Dr. Mustafa Aydın, “Biz bu işi daha nasıl ileri götürebilirdik diye zaman zaman arkadaşlarımla toplandığımızda kendimizi sürekli sorguluyoruz. Tabii bizim için en mühim olanı kararlılık ve süreklilikti. On altı yıl içerisinde bu ülkede yaşayan tek bir gencimiz dahi sigaranın gerçek yüzünü görerek sigaradan uzaklaşmışsa, bu dernek amacına ulaşmış demektir.” Dr. Mustafa Aydın, derneğin bundan sonra da sigarayla savaşta yoluna aynı kararlılıkla devam edeceğini ifade etti.
Dr. Mustafa Aydın’ın İAÜ öğrencileri tarafından büyük ilgiyle dinlenen açılış konuşmasının ardından, İAÜ öğrencilerinin yüksek katılımıyla geçen açılış konuşması ve seminerlerinin ardından öğrencilerin ayrılmasıyla Genel Kurul’a geçildi. Genel Kurulda yapılan seçimler ile Türkiye Sigarayla Savaş Derneği 2014-2015 dönemi için Başkan, Başkan Yardımcıları, Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerini belirlenmiş oldu.

14. Olağan Genel Kurul Toplantısı / 19 Mart 2013

19 Mart 2013 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Florya yerleşkesinde 14. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. A Blok konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda derneğimizin faaliyetleri ile ilgili Genel Başkanımız Dr. Mustafa AYDIN sunum yaptı.
TSSD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın, İAÜ Florya Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen TSSD 14. Genel Kurulu’nun açılış konuşmasında TSSD yöneticileri, üyeleri ve öğrencilere seslendi.
Türkiye Sigarayla Savaş Derneği 14’üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın, “21. yüzyılda bir ülkeyi işgal etmek için topla tüfekle girmeye gerek yok. O ülkeyi sigaraya bağımlı hale getirin, o ülkeyi hem sağlık yönünden, hem ekonomik yönden, hem de siyasi yönden işgal etmiş olursunuz,” dedi. Derneğin yönetim kuruluyla bir araya geldiklerinde sık sık kendilerini sorguladıklarını anlatan Dr. Mustafa Aydın, “Biz bu işi daha nasıl ileri götürebilirdik diye zaman zaman arkadaşlarımla toplandığımızda kendimizi sürekli sorguluyoruz. Tabii bizim için en mühim olanı kararlılık ve süreklilikti. On altı yıl içerisinde bu ülkede yaşayan tek bir gencimiz dahi sigaranın gerçek yüzünü görerek sigaradan uzaklaşmışsa, bu dernek amacına ulaşmış demektir.” Dr. Mustafa Aydın, derneğin bundan sonra da sigarayla savaşta yoluna aynı kararlılıkla devam edeceğini ifade etti.

Dr. Mustafa Aydın’ın İAÜ öğrencileri tarafından büyük ilgiyle dinlenen açılış konuşmasının ardından, Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Üyesi Ubeyt Korbey, öğrencilere “Sigaranın Gerçek Yüzü” konulu bir seminer verdi.

İAÜ öğrencilerinin yüksek katılımıyla geçen açılış konuşması ve Ubeyt Korbey seminerinin ardından öğrencilerin ayrılmasıyla Genel Kurul’a geçildi.

13. Olağan Genel Kurul Toplantısı / 17 Mart 2012

17 Mart 2012 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Florya yerleşkesinde 13. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. D Blok Oval toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda derneğimizin faaliyetleri ile ilgili Genel Başkanımız Dr. Mustafa Aydın sunum yaptı.

12. Olağan Genel Kurul Toplantısı / 19 Mart 2011

19 Mart 2011 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Florya yerleşkesinde 12. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. D Blok Oval toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda derneğimizin faaliyetleri ile ilgili Genel Başkanımız Dr. Mustafa Aydın sunum yaptı

11. Olağan Genel Kurul Toplantısı / 27 Mart 2010

27 Mart 2010 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Florya yerleşkesinde 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. D Blok Oval toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda derneğimizin faaliyetleri ile ilgili Genel Başkanımız Dr. Mustafa Aydın sunum yaptı. Toplantıya Genel Başkan Dr. Mustafa Aydın, 1. Başkan Akif Köksel, 2. Başkan Güneri Özsoy, Doğal Üye Selçuk Alagöz, Genel Sekreter Hüseyin Başusta, Sayman Turgay Şeremet, Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Ahmet Aydın, Banu Noyan, Haluk Okutur, Sema Güral Sürmeli, Av. Ali Yüksel, Muzaffer Baca, Prof. Dr. Melahat Dönmez, Cem Arslan, Faik Ertener, Sümer Ezgü, Özgür Özgülgün, Ümit Efekan, Prof. Dr. Mutlu Cihangiroğlu katıldı.
Ayrıca derneğimizin İcra Kurulu Başkanı Nezihe Timur, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Asiye Kefeli ve Prof. Dr. Gülümser Ünkaya, İcra Kurulu Genel Sekreteri Özge Çelebi, İcra Kurulu Üyeleri Yakup Kırtay, Tuba Kara, Zehra Has, Akın Akıntürk, Ayhan Barış, Beyhan Aydın, Cem Taşöz, Didem Taslan, Ercan Akışık, Nurten Çaylak, Tuğba Akkavak, Fatma Ünsal, Suna Aksu, Dr. Gündüz Öztürk, Dr. Hüseyin Urlu, Gülfen Gülsoy, Süleyman Gök, Alanur Özalp, Hatice Köse, H. Nagâhan Orbay Akay, Abdulkadir Subaşı, Hamit Şahin ve derneğin Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yadigar İzmirli ve Denetim Kurulu Üyesi Fatma Karaaslan.  Ayrıca Derneğin Danışma Kurulu Üyeleri Adil Üstündağ, Tuluyhan Uğurlu, Rana Alagöz, Evren Alievrendoğru, Dr. Hasan İnsel, E. Tayla Koray, Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, Yılmaz Morgül, Tuğba Özay, Ayça Tekindor, ve Tanju Çolak katıldı.

10. Olağan Genel Kurul Toplantısı / 19 Mart 2009

19 Mart 2009 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Florya yerleşkesinde 10. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. D Blok Oval toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda derneğimizin faaliyetleri ile ilgili Genel Başkanımız Dr. Mustafa Aydın sunum yaptı.Genel Başkan Dr. Mustafa Aydın, 1. Başkan Akif Köksel, 2. Başkan Güneri Özsoy, Doğal Üye Selçuk Alagöz, Sayman Dr. Gündüz Öztürk, Yönetim Kurulu Üyeleri Turgay Şeremet, Banu Noyan, Prof. Dr. Melahat Dönmez, Gülfen Gülsoy, Av. Ali Yüksel, Muzaffer Baca, Hüseyin Başusta, Haluk Okutur, Dr. Hüseyin Urlu, Tanju Çolak,
Ümit Efekan, Faik Ertener, Tuğba Özay, Tayla Koray katıldı. Ayrıca derneğimizin  İcra Kurulu Başkanı Nezihe Timur, İcra Kurulu Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Yadigar İzmirli ve Asiye Kefeli, İcra Kurulu Genel Sekreteri Özge Çelebi ve İcra Kurulu Üyeleri Yakup Kırtay, Tuba Kara, Zehra Has, Akın Akıntürk, Ayhan Barış, Aysel Evran, Beyhan Aydın, Cem Taşöz, Didem Taslan, Nurten Çaylak, Tuğba Akkavak ve Derneğimizin Denetim Kurulu Üyeleri Adil Üstündağ ve Fatma Karaaslan da katıldılar.

9. Olağan Genel Kurul Toplantısı / 13 Mart 2008

13 Mart 2008 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesinde derneğimizin 9. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.Genel Kurul öncesinde, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Dermatoloji Bölümü Doç. Dr. Bilal DOĞAN’ın konuşmacı olarak katıldığı “Sigara ve Güzellik” konulu seminer düzenlendi.
Konferans salonunda yapılan Konferans sonrasında, derneğimizin faaliyetleri ile ilgili Genel Başkanımız Dr. Mustafa Aydın sunum yaptı.

8. Olağan Genel Kurul Toplantısı / 23 Mart 2007

23 Mart 2007 tarihinde derneğimizin 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu Yerleşkesinde yapılan Genel Kurulda katılan davetlilere sigaranın gerçek yüzü isimli sunu izlettirildi.

7. Olağan Genel Kurul Toplantısı / 18 Mart 2006

18 Mart 2006 tarihinde derneğimizin 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul Aydın Üniversitesi Bahçelievler Yerleşkesinde gerçekleşti.